Сос кој идеално оди со чипс и пиво – за дружба со пријателите

Сос кој идеално оди со чипс и пиво – за дружба со пријателите

Направете вкусен сос кој може да го послужите на пријателите како мезе со пиво и добар филм или можеби некој спортски натпревар.

Состојки:

  • 35 гр путер
  • 250 мл млеко
  • 250 гр кашкавал
  • 15 гр брашно
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Сè се става на тава на рингла и се топи на тивок оган.
  2. Додадете сол или други зачини по вкус.

 Поврзани вести на Gotvi.mk

Која е тајната за совршени лазањи?

Пица лазањи

ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна

3 брзи видео рецепти за пица

Домашна пица капричиоза

Посна пица

Канелони болоњезе

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

singlepost_text