Ситни колачи – радост за сите генерации

Ситни колачи – радост за сите генерации

Ситни, но екстра вкусни колачиња за вас и вашето семејство. Готви.мк ви нуди рецепт кој се прави за кратко време, а нуди уживање за цело семејство.

Состојки:

  • 240 гр бисквити
  • 250 гр кокос
  • 250 гр шеќер
  • 1 белка
  • 1 шолја варено кафе

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки се замесуваат со вареното кафе и се прават бомбици
  2. Одозгора украсете ги со кокос, желе, ореви.. .по ваш вкус 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text