Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Северина ја промовираше својата нова песна. Хрватската пејачка ги здружи силите со раперката Sajsi MC и познатата српска актерка, Сека Саблиќ, која се појавува во спотот за новата песна „Силикони“ што денес беше премиерно објавен на Facebook страната на мега популарната Севе.

Gotvi.mk ве потсетува на фенг шуи начинот на исхрана во кој познатата Северина уживаше во својата прва бременост.

„Вистина е дека внимавам на исхраната. Милан има многу литература околу фенг шуи начинот на живот, па јас ги следам советите за тоа како да го одржам моето тело во топ форма“, изјави пред 5 години Севе.

Фенг шуи подразбира внимателно одбирање на просторот во кој се јаде, избегнување на црвената боја и јадење на многу храна која има зелена боја, како на пример многу видови зеленчук.

Додека била бремена Северина секое утро пешачела половина час, јадела три пати дневно на интервали од четири часа и два пати неделно вежбала труднички вежби.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text