(ВИДЕО) Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони

(ВИДЕО) Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони

Вратете се во детството и направете домашни желе бонбони со вкус на кока кола.

Состојки:

  • 20 гр желатин
  • 1 чаша кока кола
  • 120 мл вода

Начин на подготовка:

  1. Водата со желатинот се става во тенџере, а откако ќе отстои 10 минути се меша додека се не се соедини и не стане течно
  2. Смесата измешајте ја со кока- кола и ставете ја во калапи и во ладилник.
  3. Повеќе детали околу овој рецепт погледнете во видеото:

Уживајте и вратете се во детството 🙂

 Поврзани вести на Gotvi.mk

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text