Јадете кикирики – Нивната хранлива вредност ќе ве изненади

Јадете кикирики – Нивната хранлива вредност ќе ве изненади

Одлично одат со пиво, друштво и фудбал, а освен што се добри за забава, кикириките имаат и бројни придобивки за вашето здравје.Јадењето кикирики го намалува ризикот од дебелеење и помага во процесот на слабеење.

Кикириките во себе имаат бројни хранливи состојки кои прават да се чувствуваме сити и помалку да јадеме во текот на денот.

Па, земете си кикиритки и уживајте. Сепак, не претерувајте со нивното консумирање, особено ако се пржени и полни со сол.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Мафини од банани

Напиток кој заменува 100 стомачни

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикиритки, нешто различно во кујната

Напиток кој го менува денот -Смути од кафе и банани

Вкусни чоколадни мафини

Класични благи мафини

Чоколадни мафини

Брзи овесни мафини

Мафини со 5 семиња

singlepost_text