Здрав старт: Појадок за неверојатни промени на организмот

Здрав старт: Појадок за неверојатни промени на организмот

Свесни сме дека и лекарите и нутриционистите ги препорачуваат житарките за здрав и добар старт на денот, а еве одличен рецепт со кој ќе го започнете денот со супер енергија.

Состојки:

  • 300 мл немасен јогурт
  • 2 супени лажици овесни снегулки
  • 1 лажица какао
  • 5 суви сливи
  • 1 лажица ленено семе

Начин на подговтовка:

  1. Сè се става во сад, се полива со јогуртот одозгора и се остава да отстои во фтрижидер до утредента.
  2. Добар апетит со овој неодолив појадок 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Изобилство на витамин Ц: Киви и лимон – совршено за летото

Црвена здрава чинија – направтете чорба од цвекло

Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки

Вкусни палачинки на кои никој не може да им одолее

Направете палачинки кои ќе можете да ги јадете неограничено

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Видео: Како да приготвите палачинки од компири

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

 

singlepost_text