Патите од главоболка? Фрлете ги апчињата – со една намирница болката може да исчезне

Патите од главоболка? Фрлете ги апчињата – со една намирница болката може да исчезне

Доколку сте во онаа категорија луѓе кои често патат од главоболки, тогаш обидете да си помогнете со природен лек, наместо да пиете апчиња.

Ви треба само нане кое може да го употребите на различни начини.Земете две кесички нане за чај и ставете ги под очите. Така држете ги десетина минути. Секако кесичките претходно треба да се сварени за чај и оладени. Делотворно е, верувајте!

Исто така, нането може да го употребите така што со него ќе се масирате во пределот на слепоочниците и болката по неколку минути ќе се намали.

Во меѓувреме консумирајте го направениот чај од нане.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Слабокрвни сте? – Со овој природен рецепт подобрете си го здравјето

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – свежина и здравје во летните денови

Нека ви е наздравје: Напиток кој го топи салото

Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша