Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Плажата Лагомандра, кај Никити, на вториот крак на Халкидики во Грција важи за една од најубавите плажи за семејства со мали деца бидејќи покрај плажата изобилува со зеленило и борови сенки, ни пишува читател на Готви.мк.

Оваа плажа уште е нарекувана „српска колонија“ поради големиот број туристи од Србија кои доаѓаат овде.

Посетителите имаат избор да не плаќаат за лежалки доколку се сместат во дебелите борови сенки со сопствени реквизити или, пак, да си изнајмат лежалки со чадори кои се наплаќаат 3 евра по лежалка.

Ако сакате да нарачате нешто од барот, еве ги цените во евра:

Нес кафе 3,5

Еспресо 3

Капучино 3,5

Топло чоколадо 4

Леден чај 3,5

Пиво 4 – 6

Безалкохолни пијалаци 3

Вода 0,5л 0,5 евра

Овошна салата 7

Крофна 2

Тост 4

Хот дог 3

Ладен сендвич 3,5

Клуб сендвич 6,5

Вино чаша 5

Бургер 5

Свежи салати 8

Коктели 8 – 9

Lagomandra Beach Bar цени Филип

Lagomandra Beach Bar цени 2

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција