Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни

Ви откриваме маска за лице со која ќе се решите од здодевните акни

Ако имате проблем со акни и мозолчиња, куркумата е лек за вас. Овој зачин кој е лек за сто болести помага и за вашата кожа да биде сјајна.

Состојки:

  • 1 лажичка куркума
  • 1 лажичка органски мед
  • 1 лажичка млеко

Начин на подготовка:

  1. Измијте го лицето со вода и во сад измешајте ги трите состојки. Нанесете на целото лице и оставете ја маската 20 минути да отстои.
  2. Потоа измијте го лицето со ладна вода.
  3. Повеќе детали погледнете во видеото:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text