Работите во канцеларија? Еве неколку идеи за вкусен и здрав оброк

Работите во канцеларија? Еве неколку идеи за вкусен и здрав оброк

Доколку работите во канцеларија и постојано седите пред компјутер, треба да се храните здраво и да внимавате што внесувате во организмот со оглед на тоа дека малку трошите енергија во текот на работното време.Се препорачува да јадете житарки со јогурт или млеко кои заситуваат, а во исто време се и вкусни и здрави.

Јогуртот може да го консумирате секојдневно. Може да си земете и овошен јогурт.

Секако, неизбежен дел за здрава исхрана е смути. Станете малку порано и направете смути од омиленото овошје или зеленчук за здрав старт на денот.

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Слабокрвни сте? – Со овој природен рецепт подобрете си го здравјето

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – свежина и здравје во летните денови

Нека ви е наздравје: Напиток кој го топи салото

Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша

singlepost_text