НАЈНОВО: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

НАЈНОВО: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Оние кои планираат да одат на одмор во Грција оваа сезона, најевтино ќе поминат ако купуваат храна во супермаркетите. Затоа еве ги цените.

Цена на намирници од маркет:

Шери домати 1 кг 2,60 евра

Киви 1 кг 3 евра

Похована пилешка шницла 1 кг 4,85 евра

Непечено свежо пиле 1 кг 2,56 евра

Сладок компир 1 кг 2,5 евра

Свежи печурки 1кг 5 евра

Јаболка 1 кг 2,30 евра

10 јајца 1,4 евра

Салама паризер 1кг 2,60 евра

Пченка во конзерва 1 кг 2,20 евра

Индиски ореви 1 кг 10 евра

Кашкавал гауда на парчиња 1 кг 5 евра

Лименка пиво 500 мл 0.65 евра

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки