Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети?

Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети?

Познатиот латино пејач, Енрике Иглесијас, кој неодамна одржа феноменален концерт во нашиот град е висок 190cm, а тежок помеѓу 81 и 84 килограми.

Неговите фанови сигурно ќе ги интересира како ја одржува линијата и која е неговата омилена храна, ресторани, пијалоци…

Gotvi.mk ви открива:

Омилена храна на Енрике: суши, вкусни чилакилес, хамбургер со пржени компирчиња, хамбургер со кашкавал, сланина и кисели краставички, пилешки нагети, тако, егзотични овошја, пица, италијанска храна, сите видови на компирчиња, сите видови на хамбургери, шпагети, поховани лигњи, морска храна

Омилени десерти на Енрике: тирамису, профитерол, пита од јаболка со сладолед од ванила

Омилени кујни: Јапонска, Кубанска, Американска, Шпанска и Мексиканска

Зеленчук: зелена салата

Овошје: диња

Меѓу омилените ресторани на Енрике се Бургер Кинг и Мек Доналдс, како и познати ресторани во Мајами и Мадрид.

Омилени пијалоци: Атлантико рум, мохито, кока кола, вода, чај

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Која е омилената храна и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text