Кожата и косата ќе сјаат – ова овошje е “џек-пот” за телото

Кожата и косата ќе сјаат – ова овошje е “џек-пот” за телото

Праските се одлична храна ако сакате да симнете килограми и да живеете здраво. Една праска содржи 30 до 50 калории и нема воопшто маснотии, па помага во слабеењето.Има голем број витамини А и Ц добри за кожата, а добри се и за косата. Затоа, ако јадете праски косата ќе ви биде поздрава и погуста.

Праските помагаат ако имате проблем со варењето и исфрлањето на храната од организмот, а добри се и за бубрежните заболувања.

Благотворно делуваат и на очите и го подобруваат видот.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

 

 

singlepost_text