Колач “Колумбо” – нема да потрошите пари, овие намирници ги имате дома

Колач “Колумбо” – нема да потрошите пари, овие намирници ги имате дома

Колумбо колач е брз и лесен десерт кој може да го понудите ако ви дојдат гости сосема ненадејно.

Состојки:

  • 150 мл млеко
  • 250 гр шеќер
  • 125 гр маргарин
  • 3 лажици какао
  • 200 гр бисквити
  • 200 гр кокос

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере на оган се ставаат млекото и шеќерот, а откако малку ќе се сварат се додава маргаринот и какаото.
  2. Се трга настрана и се додаваат бисквитите и кокосот.
  3. Се прават мали колачи кои може да ги декорирате со кокос.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Чоколадни банани – десерт на кој ќе му се радуваат децата

Десерт за цело семејство: Ресана бомбици

Десерт готов за 20 минути

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега!

Ледено уживање – Брз десерт во чаша

Се топат во уста: рецепт за чоколадни коцки Фантазија

Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Мафини од банани

Напиток кој заменува 100 стомачни

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикиритки, нешто различно во кујната

Напиток кој го менува денот -Смути од кафе и банани

Вкусни чоколадни мафини

 

singlepost_text