Цени на Халкидики на плажа: Клуб сендвич 300, цеден сок 360 денари

Цени на Халкидики на плажа: Клуб сендвич 300, цеден сок 360 денари

Погледнете ги овие цени на Халкидики, пишува читател на Готви.мк. Во познатиот по забави за млади Talgo beach bar кај Вурвуру, на Халкидики во Грција цените се следни:

Нес кафе 3,5 – 4 евра

Цеден сок 6 евра

Клуб сендвич 5 евра

Грчка салата 5 евра

За разлика од повеќето други плажи, каде со нарачано кафе, добивате и мала флаширана вода, тоа овде не е случај, односно за водата се плаќа посебно, ни пишува тој.

Лежалките не се наплаќаат, но правилото е минимум 5 евра консумација по лежалка. Тоа важи за сите редови на плажата, освен во првиот ред до морето каде се наплаќа консумација од минимум 10 евра по лежалка.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text