Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки

Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки

Борбата со килограмите никогаш не била повкусна. Да, добро прочитавте, губењето на килограмите не мора да биде ниту мачен, ниту напорен процес, и тоа токму благодарение на овој еликсир.

Само неколку голтки од овој сок, 20 минути после ручекот, ќе ви помогнат да согорите повеќе калории отколку што сте внеле во текот на самиот оброк.

Потребен ви е еден голем грејпфрут и една лажица мед. И тоа е сè!

Подготовка:

Изладете го грејпфрутот во фрижидер. Исечете го на половина и со лажица извадете ја пулпата. Ставете ја пулпата заедно со медот во блендер и миксирајте сè додека не добиете хомогена смеса.

Оваа чудотворна комбинација содржи ликопен, којшто му помага на организмот во борбата со токсините.

Грејпфрутот содржи и мноштво од хранливи намирници коишто помагаат во борбата со настинките и помагаат во спречување на срцевите заболувања. Исто така, грејпфрутот е богат со витамините Ц, А, Б, Д, Е, минерали како што е магнезиум, цинк, фосфор и бакар, така што губењето на вишокот килограми не е единствената причина поради која би требало да го сместите овој еликсир на вашето дневно мени.

Сепак, бидете внимателни ако пиете одредени лекарства, бидејќи грејпфрутот може да го интензивира делувањето на одредени лекови.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Хајд Парк

singlepost_text