Сакате тестенини но не и да накачите килограми? Ова е решението за вас

Сакате тестенини но не и да накачите килограми? Ова е решението за вас

Ако сте љубител на тестенини, а не сакате да се здебелите, особено во летниот период, тогаш ви нудиме решение. Паста од тиквички е совршена замена на класичните тестенини за вас.

Состојки:

  • 2 тиквички
  • масло за готвење
  • зачини

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги тиквиците и сварете ги како шпагети со малку масло.
  2. Ставете ги во сад и зачинете.
  3. Ставете си додатоци по желба.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text