Идеален за летото: Овој зеленчук го топи целулитот

Идеален за летото: Овој зеленчук го топи целулитот

Она што ни треба за време на летото е свежа и здрава храна која ќе ни помогне да имаме убаво тело. Во борбата против килограмите искористете ја брокулата која со своите витамини и минерали ќе ви го одржи телото во фит форма, а воедно и ќе и го подобри здравјето.Брокулата содржи големи количества витамин Ц, диетални влакна и киселина која го стврднува колагенот, поради што е добра за борбата против целулитот.

Па, тестенини со брокула, свежа брокула или брокула како додаток со некое лесно јадење е идеална за слабеење и топење на целулитот.

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини

Смути – дневна доза витамини

Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Нека ви е наздравје – напиток кој го топи салото 

singlepost_text