Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

На неколку написи на тема цени во Грција, дел од читателите реагираат и велат дека покрај скапите цени, може да се најдат и плажи каде цените се попристапни и поефтини.

1.Петре Стефановски ни ја испраќа оваа фотографија од плажа на Халкидики каде вели дека морето има одлична тиркизна боја, а цените на плажа се:

Плажа на море Халкидики

Нес кафе 2 евра

Пиво 2 евра

Хот дог 2 евра

Хамбургер 2 евра

Гиро 2 евра

Сокови 1,5 евро

Леден чај 1,5 евро

Сладолед 1,5 евро

Еспресо 1 евро

Вода 1 евро

2.Други читатели ни ја испраќаат следната фотографија направена на „дива“ плажа Karidi beach која се наоѓа на вториот крак на Халкидики. Тие велат дека околу плажата има камионети кои продаваат кафиња и сокови по следните цени:

Еспресо 2 евра

Нес кафе фрапе 3 евра

Сокови флаширани 2 – 3 евра

Плажа на море Халкидики втор крак (Karidi beach Филип)

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ