Зелено бела салата полна витамини

Зелено бела салата полна витамини

За летните денови направете си зелено бела салата која изобилува со витамини и свежина и почнете го денот здраво

Состојки:

 • 1 марула
 • 2 свежи краставици
 • 2 млади лукчиња
 • 1 кромид
 • Маслиново масло
 • Сол
 • Рузмарин
 • Ким
 • Сусам
 • 100 гр фета сирење

Начин на подготовка:

 1. Се излупете и исечете на коцки и ставете го во сад со добро измиената марула.
 2. Ставете зачини по желба

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Pad Thai со пилешко

Гравот не е само за манџа – направете вкусна салата

Салата со маслинки и кубети

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Салата со нудли

singlepost_text