Станете уметник во кујната – солена торта за секој дел од денот

Станете уметник во кујната – солена торта за секој дел од денот

Супер брз и лесен рецепт кој ќе ви послужи да се насладите со семејствово и да послужите гости со него. Верувајте, сите ќе ви бараат рецепт.

Состојки:

 • 3-5 парчиња пилешко филе
 • Сенф
 • 200 гр шунка
 • 200 гр кашкавал
 • 500 мл павлака за готвење
 • 2 јајца
 • 2-3 лаж брашно
 • Зачини

Начин на подготовка:

 1. Исечете ги пилешките гради, па премачкајте ги со сенф. Потоа ставете им вегета, сол и бибер и зачини по желба.
 2. Ставете ги во сад за печење, па наредете ги шунката, кашкавалот.
 3. Јајцата матете ги во сад настрана и заедно со павлаката и брашното, сипете ја смесата на тавата.
 4. Печете 40-ина минути на 180 степени

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути

Класични благи мафини

Солени мафини со козјо сирење

Чоколадни мафини

ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути

Мафини со 5 семиња

Брзо овесни мафини

 

singlepost_text