Сендвич без леб – да, можно е!

Сендвич без леб – да, можно е!

Иако ви звучи чудно, може да направите вкусен сендвич без леб. Ние ќе ви покажеме како

Состојки:

 • Палента
 • 350 гр мелено месо
 • Босилек
 • 1 главица кромид
 • 1 чешне лук
 • 2 домати
 • ¼ толчена пиперка
 • Маслиново масло
 • Сол
 • Бибер

Начин на подготовка:

 1. Подгответе ја палентата и направете плескавици од неа. Тие ќе служт наместо лебот.
 2. Потоа на палентата која ќе ја ставите на подмачкана тава ставете ги сите состојки и печете 30 минути на 180 степени

Прсти ќе излижете!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Имате бајат леб дома? – наместо да го фрлате направете деликатес

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Еве ги новите цени во Грција

 

 

singlepost_text