И богатите „гладуваат”: Ова се најлудите диети на светските ѕвезди

И богатите „гладуваат”: Ова се најлудите диети на светските ѕвезди

Познатите ѕвезди имаат куп пари, но сепак буквално гладуваат за да имаат витко тело и да изгледаат сексапилно.Кристина Агилера, познатата пејачка, за светските медиуми повеќепати има изјавено дека држи Обоена седмодневна диета. Таа јаде храна во иста боја во зависност од денот. Првиот ден од диетата јаде само бела храна, потоа црвена, зелена, портокалова, лилакова, жолта и последниот ден во сива боја.

Меѓу најпознатите ѕвезди е Викторија Бекам која и покрај годините изгледа одлично и можат да и завидуваат и помлади девојки. Таа признава дека е на Алкална диета, што подразбира дека 70 отсто од намирниците кои се внесуваат мора да се свежи, а исфрлени се млечни производи.

Џенифер Анистон која е една од најзгодните и најслабите актерки, им пркоси на годините. Таа се свртела кон здрава храна, јаде храна за деца, се базира на кокосово масло, кое го подобрува варењето на храната и помага во топење на мастите.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text