Ако го јадете ова летово ќе бидете магнет за комарци

Ако го јадете ова летово ќе бидете магнет за комарци

Доколку сакате да се спасите од здодевните комарци, тогаш треба да избегнувате одредени производи на горештините.Не се препорачува да јадете млечни производи, или пак месо во комбинација со нив. Кожата по јадењето млечни производи лачи киселина, а таа е магнет за комарците.

Не конзумирајте павлака, сирење, јогурт или соја.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Комарци? Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text