ВИДЕО: Оваа билка има во секоја продавница: Ослободете се од здодевните инсекти

ВИДЕО: Оваа билка има во секоја продавница: Ослободете се од здодевните инсекти

Оваа билка ја има насекаде и е добар лек против разните видови инсекти: комарци, пајаци, бубашваби, лебарки, мравки, а дури и глувците бегаат од неа.Станува збор за нането кое е евтино и достапно за сите и од чиј мирис бегаат сите инсекти. Употребете го свежо, засадете го или направете концентриран чај од нане. Повеќе исушени листови, а може и свежи ставете ги во врела вода и оставете ги да провријат, исцедете ја течноста и истурете ја во шише со пумпа. Попрскајте со оваа течност низ домот, посебно околу вратите и прозорците.

Нема да има ни трага од здодевните инсекти. Постапката можете да ја повторувате секогаш ќе имате потреба.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Рецепт со кој ќе живеете здраво и ќе изгледате одлично

Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Што навистина се случува со телото кога не јадеме леб?

Еве зошто е здраво да се јаде цитрон

Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија

 

singlepost_text