Рецепт со кој ќе живеете здраво и ќе изгледате одлично

Рецепт со кој ќе живеете здраво и ќе изгледате одлично

Лимонада со краставици е одличен напиток за детоксикација и освежување на организмот. За пет минути направете здрав пијалок.

Состојки:

  • 6 лимони
  • 1 шолја вода
  • 1 краставица
  • ½  шолја кафеав шеќер или мусковадо

Начин на подготовка:

  1. Во сад ставете шеќер и вода и варете додека шеќерот не се растопи.
  2. Ставете ја течноста 30 минути во фрижидер и ќе добиете смеса како сируп.
  3. Излупете ја краставицата па исцедете го сокот од неа.
  4. Додајте ги лимоновиот сок и сокот од краставица во садот со сирупот од фрижидер и убаво помешајте.

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Слабокрвни сте? – Со овој природен рецепт подобрете си го здравјето

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – свежина и здравје во летните денови

 

singlepost_text