Пригответе вкусен ручек за само 150 денари

Пригответе вкусен ручек за само 150 денари

Да, можно е! Вкусна риба на трпеза за само 150 денари и тоа кога ќе ја соберете цената на сите намирници.

Состојки:

 • 2 риби-скуша
 • 4 компири
 • 1 лимон
 • лук
 • масло
 • сол
 • бибер
 • рузмарин

Начин на подготовка:

 1. Исчистете ја рибата и ставете и малку сол, бибер, масло, лук и рузмарин во неа.
 2. Ставете ја рибата во фолија и печете ја во рерна на 200 степени околу 20 минути.
 3. Варете ги компирите, исечете ги на половина и послужете ги како прилог. Послужете го и лимонот исечкан на четвртинки.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Како да зготвите вкусен лосос?

Љубители сте на риба? – Направете вкусна и крцкава печена пастрмка

Со пет вкусни намирници до здраво срце

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Протеините – основа на ефикасните диети

Како да зготвите вкусна ципура на жар

Пастрмка со салата

 

 

singlepost_text