Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Направете вкусно смути од праски и моркови кои сега ги има по одлична цена и во изобилство на пазарите и мркетите во земјава.

Состојки:

  • 250 гр бадемово млеко
  • 50 гр моркови
  • 250 гр праски
  • 30 гр овесни снегулки
  • 1 лажица ленено семе

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги сите состојки во блендер
  2. Сипете во чаша и внесете дневна доза на витамини и енергија 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини

Смути – дневна доза витамини

Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Нека ви е наздравје – напиток кој го топи салото 

 

singlepost_text