Пирето веќе никогаш нема да биде исто

Пирето веќе никогаш нема да биде исто

Направете необично пире од компири со рецепт кој ќе им се допадне на вашите најблиски 🙂

Состојки:

 • 5 компири
 • 2 лажици путер
 • сол
 • бибер
 • ½  шолји мајонез
 • ½  шолји сенф
 • ½  шолји павлака
 • 1 кромид
 • 1 кисела краставичка
 • 1 зелена пиперка

Начин на подготовка:

 1. Направете пире од компирите, а откако ќе биде готово додадете ги сите состојки кои ситно ќе ги исечете и варете кратко на тивок оган
 2. Ќе уживате во овој нов специјалитет!

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text