Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Држењето на диети за многумина претставува голем проблем бидејќи треба да се откажат од нивната омилена храна и навики за јадење. Меѓутоа, диетата е секогаш треба да биде повеќе од едноставно изгладнување на организмот.

Диетата, всушност, треба да биде нов начин на исхрана кој ќе го избереме, но кој ќе му одговара на нашиот организам.

Прочитајте ги овие топ 5 диетите:

1.Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна – Одлична диета за овој период од годината бидејќи се заснова на овошје и зеленчук кои во овој период ги има најмногу. Направете голема листа на омиленото овошје и зеленчук и јадете го секој ден, пијте многу вода (најмалку осум чаши на ден), вода со лимон, правете смути.

Детално што треба да јадете и пиете секој ден прочитајте на линкот: https://gotvi.mk/2016/05/30/dieta-koja-se-drzi-7-dena-so-vasata-omilena-hrana/

2.Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот – Струкот, колковите, бутовите и задникот се најкритичните делови од телото кои последни слабеат, без оглед колку ригорозна диета држите. Нутриционистката Ann Louise Gittleman осмислила кратка диета со чија помош ќе се ослободите од салото на најкритичните места на телото и тоа за само 2 седмици.

Прочитајте повеќе тука: https://gotvi.mk/2016/05/30/dieta-so-koja-ke-se-oslobodite-od-debelite-butovi-sirokite-kolkovi-i-saloto-na-stomakot/

3.Брза диета според вашата градба на тело – Постојат 3 основни типа женска градба – јаболка, крушка и песочен часовник. Одредете го вашиот тип и откријте како би требало да се храните за побрзо да ги победите килограмите.

Деталите погледнете ги на овој линк: https://gotvi.mk/2016/06/01/brza-dieta-spored-vasata-gradba-na-telo/

4.Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена – Медот со својата хранлива вредност е препорачлив за секојдневно консумирање. Освен тоа одличен е за сите љубители на слатки бидејќи го задоволува чувството за внесување на благо во организмот.

Што да јадете овие 3 дена додека сте на диета откријте тука: https://gotvi.mk/2016/06/03/med-dieta-oslabete-2kilogrami-za-3dena/

5.Со Нордиска диета слабејте без гладување – Концептот наречен Нордиска диета би можел да биде потполна револуција на подрачјето на здрава и балансирана исхрана. Оваа диета е за сите кои сакаат постепено и здраво топење на килограмите, а резултатите се следни: за 12 недели природно се губат 3 килограми.

Целиот концепт на оваа диета и што да консумирате прочитајте на линкот: https://gotvi.mk/2016/06/05/so-nordiska-dieta-slabejte-bez-gladuvanje/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Важни совети пред да започнете со диета

Проверете дали држите погрешна диета

Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате

Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Која е омилената храна на Џон Њуман?

Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике?

singlepost_text