Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

За време на летото сите сакаме да уживаме во вкусот на лубеницата која се смета за кралица на овошјето поради одличниот вкус кој го има и здравствените придобивки од неа.Наш предлог е да направите хранливо и здраво смути ижза добар старт на денот

Состојки:

  • 5 чаши сечкани коцки лубеница
  • 10 коцки лед
  • 4 лажици мед
  • 1/3 чаши лимонов сок

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер.
  2. Сервирајте во чаша, пијте ја веднаш и уживајте.

Уживајте!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО од кое ќе се воодушевите – најлесен начин да јадете и сервирате лубеница

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија полна здравје

ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

Еве зошто е здраво да се јаде цитрон

Заборавете на ледот – од сега само ова ќе го ставате во пијачката

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

 

 

singlepost_text