Слабокрвни сте? – Со овој природен рецепт подобрете си го здравјето

Слабокрвни сте? – Со овој природен рецепт подобрете си го здравјето

Ако имате проблеми со слабокрвност, тогаш овој рецепт е совршен за вас.

Состојки:

  • 1 кг цвекло
  • 1 кг моркови
  • 1 кг јаболка
  • 4 лимони
  • 250 гр мед

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте ги сите состојки и додадете го сокот од лимони.
  2. Смесата нека отстои 24 часа, па процедете ја низ стерилна газа.
  3. Додадете го медот и мешајте, па ставете се во ладилник.
  4. Секој ден јадете неколку лажици.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Смути од лубеница за добар почеток на денот – чувар на вашето здравје

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

Смути – дневна доза витамини

Нека ви е наздравје: Напиток кој го топи салото

Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша

 

singlepost_text