Нека ви е на здравје: Напиток кој го топи салото

Нека ви е на здравје: Напиток кој го топи салото

За да ја сочувате фит формата во летниот период се препорачува лесна храна како овошје и зеленчук. Па што е подобро и повкусно од овој пијалок, кој освен што е вкусен и хранлив, воедно ги топи и килограмите?

Состојки:

  • 1 големо цвекло
  • 2-3 моркови
  • 4-5 целер
  • 1 јаболко
  • 1 краставица
  • 2 роткви
  • 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки изматете ги во блендер, уживајте во вкусот и слабејте!

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Добар старт на денот: Егзотичен пијалок за енергија

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

 

singlepost_text