Бесплатни хамбургери? Би платиле ли 95 илјади денари за најскапиот бургер во светот?

Бесплатни хамбургери? Би платиле ли 95 илјади денари за најскапиот бургер во светот?

Овој бургер е дефинитивно најскапиот во цел свет и буквално во одредени делови е направен од злато..

Се продава во Велика Британија и е наречен гламбургер, а чини неверојатни 1.578 евра.

За него се користат најскапите состојки во светот, меѓу кои ирански шафран, кавијар, бел тартуф, златни листови и друго.

Погледнето го неговиот рецепт во видеото:

Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови овде

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text