Спречете ја миризбата во фрижидерот – мошне корисен совет

Спречете ја миризбата во фрижидерот – мошне корисен совет

Сите дома во ладилниците ставаме разни продукти и готвени јадења кои испуштаат специфичен мирис. За да се ослободите од непријатните мириси и да ја задржите свежината ви требаат неколку намирници со кои ќе создадете магија во кујната:Сода бикарбона

За да ги потиснете силните и непријатни мириси кои доаѓаат кога ќе ја отворите вратата на фрижидерот, помешајте сода со вода и натопете крпа со оваа состојка па избришете го фрижидерот одвнатре.

Сода и кафе

Може да помешате и сода со неколку зрна кафе и со таа смеса да го избришете фрижидерот.

Евтино, лесно и мошне корисно!

 Поврзани вести на Gotvi.mk:

Излечете ја забоболката со две намирници – ќе ни бидете благодарни

Ако работите ноќе задолжително јадете цреши!

Трик во домаќинството: Еве како да светнете се без никаква мака

Дворот ќе расцвета, домот ќе се разубави: Искористете ги лушпите од јајца

Зошто никогаш не треба да правите чај во два пати зовриена вода?

Броевите на овошките кои никогаш не ги приметувате – тие ни откриваат дали здраво се храниме

singlepost_text