Неодоливи летни канапеи – за секоја прослава или кога ќе ви се најават гости

Неодоливи летни канапеи – за секоја прослава или кога ќе ви се најават гости

Спорт, роденден, закуска за вашата љубов… буквално за секоја прилика. Еве го Gotvi.mk предлогот за неодоливи летни канапеи – ви требаа овие состојки и малку имагинација 🙂

Состојки:

  • интегрален леб
  • паштета Аргета од лосос
  • пиперка
  • маслинки
  • власец
  • француски магдонос

Со чаша направете подлога за канапеи од тост лебот. Пригответе и декорирајте го како на фотографијата. По вкус, можете да го направите и со бел или друг вид на тост леб, како и друг вкус на Аргета паштета.

Имајте убави мигови 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Домашно крем сирење со само 2 состојки

ВИДЕО рецепт: Еве која е тајната за вкусно домашно ѕаѕики

Врап со туна кој се прави за 5 минути

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Туна салата

Љубители сте на риба? Имаме одличен рецепт за печена пастрмка

Работите ноќе или не спиете до доцна? – ова овошје мора да го јадете

singlepost_text