Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада

Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада

Брзо, лесно, здрави и ефикасно. Ана го подготвува овој намаз веќе 2 недели и вели дека резултатите на нејзината кожа се повеќе од воодушевувачки. Кожата се чисти, хидрира, а брчките се измазнуваат.

Еве како да го направите:

Состојки:

  • 650 гр свеж ѓумбир
  • 2 лажички куркума
  • 2 лажици маслиново масло за јадење

Начин на подготовка:

  1. Излупете го ѓумбирот и исечете го на парчиња и ставете го во блендер. Додадете ги куркумата и маслиновото масло.
  2. Блендирајте додека да добиете намаз како на фотографијата (слично на пинџур).
  3. Јадете по 2 лажици за појадок, ручек и вечера. Ана вели дека можете да го комбинирате со леб, или ако сте на диета со интегрален леб или двопек.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

singlepost_text