Излечете ја забоболката со две намирници – ќе ни бидете благодарни

Излечете ја забоболката со две намирници – ќе ни бидете благодарни

Сите знаеме колку е болно и непријатно кога имаме проблеми со забите. Без разлика на хигиената и грижата за забите, тие сепак се расипуваат и може да не заболат. За сами да си помогнете пред да одите на стоматолог, ние ви нудиме рецепт со кој ќе направите смеса од која болките ќе исчезнат.

Состојки:

  • каранфилче во прав
  • кокосово масло

Начин на подготовка:

  1. Помешајте пола лажиче од двете состојки додека не станат како паста.
  2. Ставајте ја на забот три пати на ден.

Болката ќе исчезне, но секако најважно е колку можете порано да отидете на стомалог за да не ви се случат компликации!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Трик во домаќинството: Еве како да светнете се без никаква мака

Ако работите ноќе задолжително јадете цреши

Јадете пржени компирчиња во ова време и нема да се претворат во сало

Готвите а немате јајце? – Еве што може да го замени во кијната

Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња