Еве зошто е здраво да се јаде цитрон

Еве зошто е здраво да се јаде цитрон

И покрај горчливиот вкус кој го има, цитронот е овошје кое има многу витамини неопходни за нашето здравје.Тој помага да го стопиме салото од нас, содржи голем број витамини, минерали, а особено витамин Ц и спаѓа во групата антиоксиданси.

Цитронот помага во ослободување од вишокот килограми, а исто така ја чува кожата свежа.

Затоа набавете цитрон од најблискиот маркет или продавница и уживајте во благодетите кои ги нуди.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија полна здравје

Сутлијаш со шумско овошје

Ако работите ноќе задолжително јадете цреши

Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија

Десерт готов за 20 минути

singlepost_text