Бидете практични: Солени мафини готови за 10 минути

Бидете практични: Солени мафини готови за 10 минути

Направете солени мафини кои се совршени за предјадење, а и како прилог во главното јадење.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 2 белки
  • сирење
  • шунка или зеленчук по желба

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 200 степени и подгответе ги состојките во еден сад.
  2. Ставете ги во калапи за мафини кои претходно ќе ги премачкате со масло.
  3. Печете 10-15 минути.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути

Класични благи мафини

Солени мафини со козјо сирење

Чоколадни мафини

ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути

Мафини со 5 семиња

Брзо овесни мафини

singlepost_text