ВИДЕО: Со мелено месо и лименка од пиво направи врвен специјалитет

ВИДЕО: Со мелено месо и лименка од пиво направи врвен специјалитет

Овој рецепт е за прсти да излижеш – ваков добар скара специјалитет никогаш не сте пробале.

Потребно ви е: мелено месо, сланина на тенки парчиња, зеленчук на скара по избор и една лименка пиво.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Гурманска домашна плескавица

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

singlepost_text