Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Одењето на летен одмор е секогаш поврзано со цените кои ги плаќаме за превоз до летното одморалиште, сместувањето, но пред сè и од локалните цени на самите плажи, рестораните и маркетите.

Наш читател, Бобан Ѓорѓиески, кој престојува во Валона, Албанија ни ги испраќа дел од тамошните цени. Погледнете колку чини да каснете или се напиете нешто на една од тамошните ресторани на самата плажа:

Тост 70 денари

Суфлаки 80 денари

Пиво 80 денари

Пица голема 250 денари

Школки со шпагети (голема порција) 300 денари

Цела кокошка 250-350 денари

Дел од читателите коментираат дека во Албанија на одмор е прекрасно, но дел не се согласуваат и не ја препорачуваат како дестинација за во лето. Има и такви кои велат дека за парите кои ќе ги платите, Албанија ви нуди многу повеќе од другите соседни држави. Повеќе прочитајте и коментирајте ТУКА

Во прилог погледнете неколку фотографии кои ни ги испратија Бобан Ѓорѓиески и Атена Ена:

Plaza vo Valona foto 1

Plaza vo Valona foto 3

Плажа во Валона фото 4

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција