Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија

Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија

Ананасот е одлична состојка која може да ја искористите за смути. Во комбинација со банана дава одличен вкус.

Состојки:

  • 1 шолја цеден портокал
  • 1 шолја ананас
  • 1 банана
  • 1 шолја киви
  • 1,5 шолји млеко
  • 2 лажици сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Сè се мати во блендер и потоа се става во чаша. Овој пијалак е одличен за здрав почеток на денот 🙂

На здравје!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Веднаш тркнете во маркет да купите ананас

Полнет ананас со ориз и пилешко

Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Изобилство на витамин Ц: Киви и лимон – совршено за летото

Брзо и освежително – смути од шумски плодови

 

singlepost_text