Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Дури ни чоколадото не може да ве здебели ако јадете во вистинско време. Верувајте, ова е возможно! Од сега јадете се и уживајте!Црно чоколадо треба да јадете за појадок, бидејќи тогаш телото ги добива потребните антиоксиданси кои служат за успорување на стареењето и за добра работа на срцето. Сепак, никако не треба да јадете за ужина бидејќи тогаш сè ќе се претвори во сало.

Месо треба да јадете исклучиво за ручек. Особено црвеното месо е одличен избор за овој период, со него ќе се чувствувате енергично и здраво. Месото не смее да се јаде за вечера, бидејќи потребни му се 5 часа да се свари.

Тестенините кои сите ги обожаваме се јадат за појадок бидејќи нивните влакна помагаат да се исфрлат токсините од нас и го смалуваат ризикот од дијабетес, додека за вечера не е препорачливо да ја консумираме оваа храна.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Протеините – основана ефикасните диети

Важни совети пред да започнете со диета

Напиток кој заменува 100 стомачни

Прочистете ја крвта со листови од коприва

Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот

5 намирници кои можат да ги заменат десертите

Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми

 

singlepost_text