Заборавете на ледот – од сега само ова ќе го ставате во пијачката

Заборавете на ледот – од сега само ова ќе го ставате во пијачката

Сè што ви треба е една исчистена лубеница, без кора и семки и хартија за печење.

Замрзнатите коцки од ова овошје се совршен додаток за секој пијалак, од вода до врвно вино, бидејќи ќе го заслади и неверојатно ќе го освежи.

Лубеницата исечете ја на коцкички и ставете ја на хартија за печење, по вкус можете да додадете шеќер или нане.

Ставете ја во замрзнувач и потоа спакувајте ги во чинија за лед.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија за многу здравје

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Еве ги новите цени во Грција

Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

 

Преземено од Прес24

singlepost_text