ВИДЕО од кое ќе се воодушевите: Најлесен начин за да сервирате и јадете лубеница

ВИДЕО од кое ќе се воодушевите: Најлесен начин за да сервирате и јадете лубеница

Лубеницата е едно од најпопуларните летни освежувања. Постојат бројни начини како да ја исечете и сервирате, а овој е навистина едноставен и практичен.

Повеќе детали за тоа погледнете во видеото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија за многу здравје

ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Еве ги новите цени во Грција

Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

singlepost_text