Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете вкусно смути за убав и енергичен почеток на денот.

Состојки:

  • 1 банана
  • 100 мл јогурт
  • 60 мл цеден сок од портокал
  • 50 гр боровинки
  • 1 лажица пченични никулци
  • ½ лажица ленено семе

Начин на подготовка:

  1. Се убаво измешајте во блендер за да се соедини.
  2. Сипете во чаша и наполнете се со енергија за добар старт на денот.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Изобилство на витамин Ц: Киви и лимон – совршено за летото

Црвена здрава чинија – направтете чорба од цвекло

 

 

singlepost_text