И оваа година хрватското примоје за оние со подлабок џеб – еве ги моменталните цени

И оваа година хрватското примоје за оние со подлабок џеб – еве ги моменталните цени

Според пишувањата на „Вечерњи лист“, цените во Хрвстска се повеќе растат. Угостителите желни за брза и поголема заработувачка за време на летната сезона резултира со поскапување на храната кои се повисоки од 30 до 40 посто од вообичаеното.

Погледнете ги цените на хрватското приморје

  • појадок со две пржени јајца и малку шунка – 110 куни (15 eвра)
  • обична пица – 90 куни (12 евра)
  • салата со туна – 115 куни (15.30 евра)
  • порција мешана скара – 120 до 150 куни (16 до 20 евра)
  • капучино – 35 куни (4.70 евра)
  • нескафе – 40 куни (5.30 евра)
  • 200 мл точено пиво – 18 куни (2.40 евра)
  • зелена салата – 60 куни (8 евра)
  • чаша домашно вино – 35 (4.70 евра)

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

„Патлиџан туризам“ – Еве како поминале туристите викендов на грчката граница

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

Преземено од Прес24

singlepost_text