Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките

Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките

Доколку сакате да си направите третман со кој ќе го освежите лицето на горештините и кој не е скап, за да се освежи по горештините, тогаш имаме совршен рецепт за вас.

Состојки:

  • Млеко
  • Лимета

Начин на подготовка:

  1. Во една лажица ладно млеко додајте 3-4 капки сок од лимета.
  2. Тријте ја оваа смеса на борите местата каде имате брчкипред спиење.
  3. Наутро измијте со топла вода и избришете се со пешкир.
  4. Уште еднаш ставете ја смесата во спротивен правец од брчките и измијте го лицето
  5. По половина час измијте

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

 

 

 

 

singlepost_text