Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Меки парчиња леб кои се топат во уста. Вакво нешто сигурно не сте пробале до сега. Еве како да направите вкусни сендвичиња од банана и нутела. Време на подготовка: 20 минути!

Состојки:

  • 8  парчиња тост леб
  • 2 банани
  • 4 лажици нутела
  • 2 јајца
  • 2 лажици млеко
  • 2 лажици путер

Начин на подготовка:

  1. Парчињата леб премачкајте ги со нутелата, па наредете кришки банана исечкана на тркалца,па преклопете како тост.
  2. Јајцата изматете ги со млекото па ставете ги лепчињата во смесата.
  3. Пржете во тава подмачкана со путер додека не заруменат парчињата од двете страни.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

 

singlepost_text